Menu

Życie pisze scenariusz

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś dlaczego w Twoim życiu zawsze spotykają Cię złe rzeczy? A może sam/ a jesteś osobą,która zawsze pomaga słabszym i ma więcej siły niż ktoś inny? Moje życie takie jest! Zapraszam Cię serdecznie do mojego świata!

Dom dziecka

dorosledzieckoalkoholika

Cześć. 

 

Dziś troszkę inaczej postanowiłam,że opiszę trochę jak to wszystko wygląda z perspektywy dzieciaka nie mogę napisać, że jestem z domu dziecka bo to zupełnie co innego niż mieszkanie w nim . Ponieważ jak czytaliście wcześniej trafiłam tam w wieku 15-stu lat.

Po głowie chodzi mi mnóstwo myśli ! Nigdy nie spodziewała bym się,żę zacznę pisać a już na pewno nie o swoim życiu:). Dom bo zawsze tak go nazywałam,gdy byłam wśród znajomych czy ludzi przed którymi wiedziałam ,że nie ma potrzeby otwierania się aż tak bardzo i też może z powodu wstydu był dla mnie oazą spokoju choć nie zawsze. Były tam dziewczyny,które były często o mnie zazdrosne sama nie wiem do tej pory dlaczego do końca. Większość tych dzieciaków mieszkających tam to osoby pozbawione braku pewności siebie i ja sama taka byłam trochę braku zaufania, i wymagania od innych ponad to nie dając nic od siebie . Ale to się zmieniło po pewnym czasie, Ja się zmieniłam z tej szarej dziewczynki w osobę cwaną ,pewną siebie, arogancka życie nauczyło mnie niesamowitej rzeczy! nie wiem czy to zaleta czy wada ale nauczyło mnie psychologiem, umiejętości podejścia do człowieka doskonale wiem i wiedziałam co powiedzieć danej osobie ,czego ona oczekuje w danym momencie. Manipulacja to moje drugie imie tak drugie bo doskonale umiem to wykorzystać do osób na których mi nie do końca zależy (oczywiście nie mówie tu o moich bliskich) bo dla mnie oni sa najwazniejsi. Ale nie do końca tak jest, to umiejętość podobno którą nie każdy potrafi wykorzystać i ja jak najbardziej to szanuje nie kazdy musi w pewnych sytuacjach byc zimny i twardy. Do czasu ... pisze do czasu ponieważ ja nie jestem bez sedrucha i choć umiem wykorzystać innych to karma wraca doskonale o tym wiecie. Ja czasami bawiłam sie innymi teraz to wróciło do mnie piszę tu o mojej rodzinie a raczej osobach które mi zostały :brat i matka. Z czasem brat trafił do tego samego bidula co ja (rodzenstw sie nie rozdziela a jeśli już to są to sporadyczne przypadki) Pisałam Wam już wcześniej,że on jest młodszy więc ja mu matkowałam do tej pory tak jest (przez to teraz cierpie i obrywa mi sie po nosie ) On od małego dokuczał starszym a ja stawałam w jego obronie ZAWSZE! nie ważne czy jego wina czy nie ja zawsze byłam za nim! W bidulu też tak było. Niestety ,ale nie utrzymał sie tam długo ze mna szybko trafił do MOW czyt: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dla dzieciaków. Jest to ośrodek z taką rezerwą na zasadzie,,  Uważaj jeśli nie przemyślisz swojego życia trafisz wyżej do Poprawczaka,,  albo...albo wyjdzeisz dojdzie zachłannośc , wolność koledzy i trafisz do pierdla jak mój mlodszy kochany brat!.

Ale o tym później.

Teraz trochę o mnie. W pewnym momencie znajdziesz się w miejscu,gdzie inteligencja to za mało! Musisz mieć serce! Zawalczyłam o swoje marzenia skończyłam szkołe poszłam do pracy tak w domu dziecka można było pracować oczywiście byłam już pełnoletnia i zanim zaczęłam pracę jako fryzjerka pracowałam w drukarni czsami chodziłam na nocki a czasami na dzień w weekendy .Swoją drogą ten dyrektor nie był taki zły jak mi się wydawało!:)

Chcialam Wam napisać,że w życiu zawsze macie wybór, zawsze trzeba walczyć do samego końca.

Z perspektywy czasu patrząc na siebie z boku nie byłam łatwą wychowanką! Często,gdy było mi źle ukojenie dawał mi hip hop a raczej muzyka,puszczałam ją na cały ful czasami myślałam o życiu a czasami płakałam robiłam na złość żeby ktoś mnie zauważył. Niestety...trafiłam na kogoś kto jest mocniejszy ode mnie szybko okazało sie że to mój anioł struż. Ba! miałam tam nawet kilku takich,ale najbardziej ciągneło mnie do dwóch ...To im zawdzięczam mój sukces! Wsparcie i taka miłość pomogła mi dużo zrozumieć w czasach buntów i tych napadów agresji,tak miałam ich troche heh. Teraz też mam ale myślę ,że troche mniej .

No i nastał ten dzień! Wyszłam ! Wyszłam z domu dziecka skończyło się zycie pod ochrona zaczęło dorosłe życie !:) 

 

Cdn...:)

 

 

 

© Życie pisze scenariusz
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci